Naši zákaznící #1: Jan Hucl

Naši zákaznící #1: Jan Hucl

8. 1. 2024

Pan Jan Hucl z obce Kozolupy se na 340 ha zabývá rostlinnou i živočišnou výrobou, produkcí mléka, a nechybí ani trvalé travní porosty a nutné úhory. Rostlinná výroba je zaměřena především na pěstování krmných plodin pro výrobu živočišnou i na výrobu tržních plodin. Na pozemcích v nadmořské výšce 350-400 metrů má písčité, středně těžké až těžké jílovité půdy.

Technika Pöttinger není u pana Hucla nijak neznámá. Využívá senážní vůz EUROPROFI 3 a nyní se rozhodl pořídit si secí kombinaci AEROSEM VT 5000 DD. Doposud používal secí stroj s diskovou přípravou a v minulosti s otcem používali sečku s rotačními branami. Vrácení k rotačním branám byla nutnost, je potřeba rychle reagovat na změny počasí, nečekat, a v klidu a hlavně včas zasít danou plodinu.

AEROSEM VT 5000 DD pana Hucla překvapila vysokou kvalitou zpracování a ještě lepší přesností setí dle požadavků. Osivo vychází naprosto přesně na hektar, z čehož je nadšený. Příprava rotačními branami je také nenahraditelná, významná je úspora času a peněz při setí do hrubé brázdy, jde o méně přejezdů a tím méně ničení pole, méně spotřebovaného paliva a hlavně času. Secí stroj má vynikající vlastnosti, dokáže zaset 30 hektarů za den, se spotřebou pro traktor 200 koní do 10 l/ha. Pětimetrový stroj s rozděleným zásobníkem na dvě poloviny (2800 l komplet) umí sít jak dvě plodiny, tak i startovací dávku živin a plodinu, toto řídí IDS hlava pomocí BUS systému. Tento stroj dokáže připravit jakékoliv kolejové řádky, k čemuž napomáhá elektronická technologie pomocí servomotorů, která funguje výborně. Secí stroj je kompatibilní ISOBUS a lze ovládat na monitoru traktoru. Rotační brány LION C lze zahlubovat a to bez vlivu na hloubku setí.

Ve středu kombinace umístěný profilovaný válec o průměru 800 mm, který plní i funkci transportní, snižuje tlak na půdu a valivý odpor, takže nedochází k hrnutí půdy před válcem. Velká kontaktní plocha válce v kombinaci se speciálním drážkovým profilem zajišťují optimální opětovné utužení seťového lůžka. Hydraulicky tlumený válec podporuje plynulost při setí a umožňuje dosažení vysoké pracovní rychlosti na různých typech půd.

Osivo je ukládáno třídílnou výsevní lištou, která velmi dobře kopíruje terén, se systémem dvoudiskových botek DUAL DISC s hydraulicky nastavitelným přítlakem až 60 kg. Hloubkové vedení botek zajišťují utužovací kolečka. Botky jsou umístěny ve dvou řadách s roztečí 30 cm. Osivo je vyséváno do řádků vzdálených 12,5 cm. Pro uživatele je jednoduché i řešení hydraulických okruhů. Všechny funkce stroje lze ovládat pouze třemi dvojčinnými hydraulickými okruhy.  

Pan Hucl doporučuje technologii firmy Pöttinger i ostatním


Fotogalerie

Aktuality

Zobrazit všechny aktuality
Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

31. 12. 2024

Kdy se letos můžeme potkat? Kde budou na prohlídku a vyzkoušení nové stroje? Budeme se na vás těšit.   …

Den otevřených dveří v Kynšperku nad Ohří

Den otevřených dveří v Kynšperku nad Ohří

3. 4. 2024

Zveme vás na další Den otevřených dveří! Tentokrát na naší pobočku v Kynšperku nad Ohří a to 23.5. 2024. Těší se…