Naši zákaznící #2: Luděk Řípa s.r.o.

Naši zákaznící #2: Luděk Řípa s.r.o.

15. 3. 2024


Pan Luděk Řípa se svým bratrem Martinem a synem Matějem hospodaří na 250 hektarech kde pěstují převážně obiloviny, luskoviny a nechybí ani trvalé travní porosty a nutné úhory. Částečně se také zabývají službami. V rostlinné výrobě nejčastěji pěstují ječmen, pšenici, řepku a oves. Na pozemcích v nadmořské výšce 350-400 metrů má písčité, středně těžké až těžké jílovité půdy.


Technika Pöttinger není u rodiny Řípových žádnou novinkou, jelikož vlastní i secí stroj Pöttinger Terrasem C4. Doposud používal kypřič s menším záběrem od jiné značky a díky koupi výkonného traktoru byli nuceni pořídit i patřičné nářadí. Po bedlivém zkoušení se rozhodli pro radličkový kypřič Pöttinger Terria 5030 s hydraulickým jištěním pracovních slupic a segmentovým válcem TANDEM CONOROLL.
Terria 5030 rodinu Řípových překvapila vysokou kvalitou zpracováním půdy dle požadavků. Plošné podříznutí půdy díky přídavným křidélkům zaujme pro kvalitní vzcházení výdrolu. Následně pan Řípa křidélka odmontuje a zpracovává půdu do hloubky 25-30 centimetrů jako předseťovou přípravu. Díky sladěné rozteči radliček půdu kvalitně promíchá a válci Conoroll urovná a hned následující operací může jet secí stroj rovněž od firmy Pöttinger. Jako výhodu stroje pan Řípa udává hydraulické nastavení hloubky zpracování půdy. Zhruba půl roku po pořízení Terrie, se rozhodli stroj dovybavit přísevem od firmy APV.

Tento krok se rozhodli udělat díky tomu, že na jeden přejezd dokáží pole podmítnout, ale zároveň zasít meziplodinu a ušetřit celkové náklady pro firmu.V závislosti na pracovním záběru jsou modely TERRIA s roztečí radliček 29 nebo 31 cm. Díky tomu lze tyto stroje univerzálně použít pro různé technologické postupy. Spolu s nastavitelnými křídlovými radličkami lze dosáhnout jak mělké podmítky do několika centimetrů, tak intenzivního promíchávání při kultivaci půdy. Samostatné úzké radličky umožňují hluboké kypření až do 35 cm. Velká průchodnost je dosažena díky rozteči nosníků 80 cm a výšce rámu 82 cm. TERRIA přesvědčí také dobrým efektem míchání, v závislosti na typu a poloze pracovních nástrojů. Prodloužený rám v kombinaci se symetrickým uspořádáním radliček dělají ze čtyřřadých modelů TERRIA univerzální stroj pro moderní zemědělství. Velkorysá průchodnost zajišťuje spolehlivé zapracování velkého množství organické hmoty a tím velmi dobrý pracovní výsledek. Díky delší konstrukci zůstává půda déle v poli radliček, což vede k dokonalému vyrovnání.

Rodina Řípových doporučuje technologii firmy Pöttinger i ostatním

 

Na fotografii je pan Luděk Řípa (vlevo) a Jan Vadinský, prodejce firmy Agrowest a.s. Přeštice, se strojem Pöttinger Terria 5030


Fotogalerie

Aktuality

Zobrazit všechny aktuality
Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

31. 12. 2024

Kdy se letos můžeme potkat? Kde budou na prohlídku a vyzkoušení nové stroje? Budeme se na vás těšit.   …

Den otevřených dveří v Kynšperku nad Ohří

Den otevřených dveří v Kynšperku nad Ohří

3. 4. 2024

Zveme vás na další Den otevřených dveří! Tentokrát na naší pobočku v Kynšperku nad Ohří a to 23.5. 2024. Těší se…