Naši zákazníci #3: Město Merklín

Naši zákazníci #3: Město Merklín

31. 3. 2024

Minulý měsíc jsme sešli v Merklíně s panem starostou vám povíme víc, jak může v horských oblastech sloužit Kubota M5. Přečtěte si přepis rozhovoru s panem starostou Ing. Gerátem.

K čemu plánujete stroj využívat?

Tak vidíte, že tam je radlice a hlavní důvod je zimní údržba. Protože tady je objem zimní údržby celý katastr obce a ročně to stojí statisíce. Zatím to zajišťujeme malou multikárou a externími traktoristy. Tak jsme se rozhodli už pořídit vlastní traktor, který by byl schopný to vše obstarat sám. Navíc chceme dokoupit i další věci jako nosič kontejnerů a pak s tím můžeme ještě více pracovat. A dokonce máme i štěpkovač.

A protože byl traktor dodaný i s čelním nakladačem, ty možnosti využití se díky tomu ještě navyšují. A proč jste si vybrali zrovna Agrowest?

No, jednak jste vyhráli výběrové řízení, samozřejmě jsme sháněli i reference než jsme vás oslovili, a dále se nám líbila značka Kubota. Hlavně co se týče servisu a technický parametrů modelu M5.

Dneska okolní obce jako my řeší zimní údržbu, protože obzvláště v horský oblastech je to položka přes milión korun. A právě díky vlastnímu traktoru můžeme ušetřit, protože i když se to na první pohled nezdá, vlastní náklady jsou následně daleko nižší.

A proč zrovna model M5?

Tak menší traktor už je z hlediska zimní údržby nedostačující, právě z důvodů mokrého a těžkého sněhu. Motor by se tak utrápil. A co se týče větší třídy, to už zase roste nad požadavky zimní údržby. U nás hraje roli i využití v lese, kde nám plně vyhovuje právě M5.

Měli jste požadavek na kompletní traktor, 100 koní do úzkých uliček, kterými je město Merklín doslova propletené. A právě Kubota M5 s přední nápravou v olejové lázni umožňuje otočení stroje téměř na pětníku. K traktoru se připevnila natáčecí radlice a zadní tříbodový závěs je osazený samonakládacím válečkovým sypátkem, které kontrolovaně háže pouze na šířku sypátka. Z toho budou mít klidnější spaní řidiči zaparkovaných aut, protože přesně tahle maličkost zabraňuje odření aut v ulici.


Fotogalerie

Aktuality

Zobrazit všechny aktuality
Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

31. 12. 2024

Kdy se letos můžeme potkat? Kde budou na prohlídku a vyzkoušení nové stroje? Budeme se na vás těšit.   …

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

20. 5. 2024

Mirovice, 16. května 2024 – Mírné ranní přeháňky neodradily zvědavce a odborníky, kteří se ve čtvrtek sjeli do pobočky…