Naši zákazníci #4: Miroslav Vágner

Naši zákazníci #4: Miroslav Vágner

13. 5. 2024

K předání a zprovoznění Nonstop lisu Kubota FB 1000 a nahrabovače Agronic WR 600 panu Vágnerovi z Ostrova u Bezdružic došlo v průběhu minulého týdne. Vše se konalo přímo na poli, které pan Vágner hospodaří, což umožnilo okamžité testování zařízení v reálných pracovních podmínkách. Nonstop lis Kubota FB 1000, který je známý svou efektivitou a spolehlivostí při balení krmiva, byl nejprve pečlivě představen a nastaven techniky ze společnosti Kubota. Detailně byly probrány jeho funkce, údržba a bezpečnostní aspekty provozu.

Nahrabovač Agronic WR 600 je ideální stroj pro efektivní a rychlé nahrabování krmiva, což je klíčové pro udržení jeho kvality. Demonstrace zahrnovala jeho manévrovatelnost a výkonnost na různých typech terénu, které pan Vágner obdělává.

Rozhovor s panem Miroslavem Vágnerem z Ostrova u Bezdružic nabízí zajímavý pohled na moderní zemědělské technologie a jejich přínos pro efektivitu a produktivitu na farmě. Pojďme se podívat podrobněji na to, jak pan Vágner využívá své nové stroje a jaké výhody mu přinášejí v každodenním hospodaření.

Jaký hlavní důvod vás vedl k nákupu kombinace nonstop lisu Kubota FB 1000 a nahrabovače Agronic WR 600?

Pan Vágner zdůrazňuje, že klíčovým faktorem pro výběr této specifické kombinace strojů byla možnost rychlé sklizně. Nonstop lis Kubota FB 1000 mu umožňuje pracovat nepřetržitě, což znamená, že nemusí stroj zastavovat pro vyjmutí a uložení balíku, což je běžné u jiných typů lisů. To v kombinaci s nahrabovačem Agronic WR 600, který má široký záběr 6 metrů, značně zvyšuje efektivitu sklizně.

Jaké výhody přináší tato technologie pro kvalitu krmení?

Díky schopnosti sklízet rychle a efektivně, pan Vágner může krmení sklízet v optimální fázi zralosti, což je klíčové pro uchování nejlepší možné nutriční hodnoty. Lis Kubota FB 1000 navíc nabízí flexibilitu v balení, neboť může balíky obalit jak do sítě, tak do fólie. Tato variabilita zajišťuje lepší konzervaci a ochranu krmení před vnějšími vlivy.

Jaký vliv má nový stroj na vaši roční produkci?

Pan Vágner očekává, že díky novému stroji dojde k výraznému nárůstu výtěžnosti. Předpokládá, že letos vyprodukuje až 3000 balíků krmení, což je signifikantní zlepšení oproti předchozím letům. Tento nárůst je přímo spojen s vyšší efektivitou a rychlostí, kterou nové stroje přinášejí. Celkově kombinace nonstop lisu Kubota FB 1000 a nahrabovače Agronic WR 600 na farmě pana Vágnera představuje významný krok vpřed v oblasti mechanizace zemědělské práce, což umožňuje nejen zvýšení produktivity, ale také zlepšení kvality produkce, což je pro každého zemědělce klíčové.

 

Aktuality

Zobrazit všechny aktuality
Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

31. 12. 2024

Kdy se letos můžeme potkat? Kde budou na prohlídku a vyzkoušení nové stroje? Budeme se na vás těšit.   …

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

20. 5. 2024

Mirovice, 16. května 2024 – Mírné ranní přeháňky neodradily zvědavce a odborníky, kteří se ve čtvrtek sjeli do pobočky…