SECO: Rozdíly mezi řadou Starjet a Challenge

SECO: Rozdíly mezi řadou Starjet a Challenge

3. 5. 2024

Základní rozdíly mezi řadou Starjet a Challenge je v rozsahu využití. 

Challange je určen k domácímu užití a pravidelnému sečení, řada Starjet je určena od domácího náročného uživatele, až po komunální použití.

Řada Starjet má větší a masivnější rám stroje oproti řadě Challenge – díky tomu lze nasadit profesionální univerzální závěs a vloženou řemenici. Znamená to, že lze na stroj nasadit kromě radlice i aktivní nástroje jako jsou vertikutátor, zametací kartáč, bubnová sekačka a mnoho dalších.

Zahradní traktor Seco Starjet má díky konstrukci žacího ústrojí, a o 40% rozšířenému sběrnému tunelu lepší sběrací účinek. Oproti základní řadě SECO Challenge, má vyšší účinnost sběru a sečení vysoké a vlhké trávy. Zahradní traktor Seco Starjet má bezkonkurenční plnění koše i za mokra. Díky časovaným nožům, se sečení postará o perfektní vzhled čerstvě posečeného trávníku.

Řada Starjet je unikátní tím, že na ni lze namontovat silniční sadu. Díky tomu lze stroj přihlásit na městském úřadě jako pracovní stroj a provozovat ho legálně na pozemní komunikaci. 

Rozdíl mezi Starjet P3 a Challenge AJ

Model Seco Starjet P3 je vybaven Americkým dvouválcovým motorem Briggs & Stratton , hydrostatickou převodovkou HydroGear T3 s uzávěrkou diferenciálu, sběracím košem o objemu 320l a barevným multifunkčním displayem. Stroj je v základu vybaven žací kosou s časovanými noži o šíři záběru 102cm nebo jí lze vyměnit za kosu o šíři 122cm. Obě tyto kosy jsou vybaveny skalpovacími kolečky a možností namontovat ochranný rám díky kterému se sečení nepoškodí vnějším vlivem. Výhodou je i možnost odebrání žací kosy se sběrem trávy, a její výměna za třírotorové mulčovací sečení se šesti noži.

Model Seco Challenge AJ je vybaven dvouválcovým motorem Loncin, stejnou hydrostatickou převodovkou( HydroGear T3 s uzávěrkou diferenciálu) jako je na modelu Starjet P3 a sběracím košem o objemu 300l. Na stroji je nasazeno vyosenné žací ustrojí o pracovním záběru 92cm.

Další rozdíly jsou velikost předních a zadních kol. Oproti řadě Challenge je Starjet navíc vybaven komfortní sedačkou s loketními opěrkami, celokovovou podlahou, možností aretace sečení a větší palivovou nádrží.

Oba stroje jsou vybaveny tažným zařízením, na které se dá připojit například vozík na odvoz materiálu, rozmetadlo soli nebo hnojiv.

 

 

 

Chcete se dozvedět víc? >>> mail

Aktuality

Zobrazit všechny aktuality
Kalendář akcí 2024

Kalendář akcí 2024

31. 12. 2024

Kdy se letos můžeme potkat? Kde budou na prohlídku a vyzkoušení nové stroje? Budeme se na vás těšit.   …

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

Reportáž: Den komunální techniky v Mirovicích

20. 5. 2024

Mirovice, 16. května 2024 – Mírné ranní přeháňky neodradily zvědavce a odborníky, kteří se ve čtvrtek sjeli do pobočky…