Historie

Historie

Agrowest – aby vaše hospodářství mohlo kvést.

Jsme partnerem pro vaši zemědělskou techniku přes 30 let, ale na trhu se pohybujeme ještě mnohem déle.

Historie naší společnosti sahá až do roku 1947, kdy se obchodní zástupci zemědělských mechanizací spojili pod názvem Agrounie. Z tohoto spojení vzešly Sklady mechanizačních potřeb a v roce 1949 Rozdělovny mechanizačních potřeb. ÚMEZ – Ústředí pro mechanizaci zemědělství vzniklo v roce 1951 a sídlilo přímo v Praze pod správou ministerstva zemědělství. V roce 1952 vznikly Krajské podniky zemědělského zásobování, které byly později zrušeny a nahrazeny obchodně technickou organizací Agrotechna v roce 1958.

Agrowest – aby vaše hospodářství mohlo kvést.

Agrowest za socializmu

V 60. letech došlo v Československu ke značné administrativní reorganizaci, což mělo vliv i na obchodní organizace. Agrotechna přeorganizovala svou síť a vytvořila 10 krajských odštěpných závodů v roce 1962. O tři roky později ovšem byla Agrotechna zrušena a začleněna do VHJ Zbrojovka v Brně. V roce 1982 došlo k dalšímu zlomu, kdy byla vytvořena nová VHJ pod názvem VHJ Agrozet. Naše obchodní síť, tehdy známá jako Agrozet, zůstala v podstatě nedotčena.

Agrowest za socializmu

Polistopadová privatizace

V roce 1989 byl ustaven státní podnik Agrozet, koncern zemědělského strojírenství Brno. Podnik byl zreformován na podnik Agrotechna Brno v roce 1990. Po událostech roku 1989 začala proces privatizace. Agrozet Plzeň byl zařazen do první vlny kuponové privatizace a k datu 1. května 1992 byla založena akciová společnost pod názvem Agrowest.

Polistopadová privatizace

Expandování a rozvoj

Agrowest se soustředil na prodej zemědělské techniky a náhradních dílů prostřednictvím svých poboček v Plzeňském a Karlovarském kraji. V roce 2003 jsme rozšířili naši působnost i do části Ústeckého kraje a v posledních letech jsme expandovali i na Písecko.

Expandování a rozvoj

Jsme hrdí na naši historii a po více než 30 letech zkušeností na trhu jsme si vydobyli pověst spolehlivého dodavatele kvalitního vybavení pro zemědělské podniky i malé zemědělce.

Náš tým zkušených odborníků vám rád poskytne osobní poradenství a pomůže vám vybrat nejvhodnější zemědělskou techniku podle vašich potřeb a rozpočtu. Vaše spokojenost je naší prioritou, a proto vám pomůžeme být vždy krok před konkurencí.

Historie

Naše přednosti

Na českém trhu jsme <br>
již více než 30 let
Na českém trhu jsme
již více než 30 let
Vybavení pro<br>
velké i malé zemědelce
Vybavení pro
velké i malé zemědelce
Provtřídní servis <br>
a technická podpora
Provtřídní servis
a technická podpora
Budujeme dlouhodobá <br>
partnerství
Budujeme dlouhodobá
partnerství

Obchodní a servisní pobočky

Jsme všude tam, kde nás potřebujete. V dojezdové vzdálenosti ke každému z našich zákazníků napříč západními Čechami.

Pobočky