Prodej zemědělské techniky Prodej zemědělské techniky

Prodej zemědělské techniky
Farmet Dlátový kypřič Fantom PRO

Farmet Dlátový kypřič Fantom PRO

Farmet

Polonesený 5-řadý modulární kypřič Fantom PRO s nízkým tahovým odporem a variabilní hloubkou zpracování půdy je vhodný pro jarní, letní i podzimní práce a díky své modulárnosti může brzy začít s jarními pracemi, jelikož zvládá i vlhčí zeminu.

Výborná průchodnost rostlinných zbytků

Slupice s roztečí 190 mm jsou rozmístěny v 5 řadách, díky jejich optimalizovanému rozmístění v kombinaci s vysokou světlostí rámu 655 mm je dosaženo výborné průchodnosti rostlinných zbytků a odolnosti proti ucpávání. Narážecí systém šípových radlic a dlát umožňuje jejich snadnou a rychlou výměnu.

Fantom PRO je vybaven integrovanou nápravou a kopírovacími koly. Díky tomu je možné se strojem pracovat bez zadního příslušenství (například válci či zavlačovači). Pro uchycení zadního příslušenství je použit rychloupínací systém, se kterým je odpojení nebo výměna otázkou několika minut.

Zadní příslušenství je připojeno přes paralelogram, které zajišťuje dokonalé kopírování terénu a následně modulární systém umožňuje výměnu či úplné odpojení zadních válců a dalšího příslušenství a díky integrované nápravě může stroj pracovat bez zadního příslušenství, kdy se radličky, případně dláta umístěné za koly, postarají o zahlazení a prokypření vzniklých stop. Integrovaná náprava dále zajišťuje dobrou manévrovatelnost a rychlé otáčení při práci i při transportu. Vysoká světlost rámu 655 mm zajišťuje optimální průchodnost a přizpůsobivost polním podmínkám. Kvalitní prokypření a promíchání půdy s následným zapravením rostlinných zbytků s relativně nízkým tahovým odporem zajišťují vyměnitelné radlice nebo dláta. Případná nutná výměna radlic je rychlá a snadná díky rychloupínacímu systému (klín, čep).

 

Vysoká variabilita

Hroty radlic jsou standardně osazeny plátky se slinutými karbidy, které výrazně zvyšují jejich životnost a zajišťují optimální geometrii radlic po celou dobu životnosti. Za radlicemi jsou umístěny urovnávací disky zajišťující urovnávají povrchu půdy. K dosažení optimální povrchové struktury a dobrého zpětného utužení je možnost volby vhodného zadního válce. Přítlak válců si můžeme zvolit, a to buď vlastní vahou přípojného zařízení, nebo hydraulickou silou. Při změně pracovní hloubky se přítlak automaticky přizpůsobí, tak že zeminu tužíme stále stejnou silou. Lze vybírat z několika typů zadních válců. Válec zajišťuje zpětné utužení půdy, rozdrobení hrud a urovnání povrchu pozemku. Díky rychloupínacímu systému je možné snadno vyměnit válce například za prutové zavlačovače nebo pracovat zcela bez zadního příslušenství. Přenastavování stroje lze provádět za jízdy přes hydraulické okruhy.

 

 

 


Fotogalerie

Kontaktní formulář

Chcete si stroj prohlédnout osobně?
Napište nám.