Prodej zemědělské techniky Prodej zemědělské techniky

Prodej zemědělské techniky
Zetor Forterra

Zetor Forterra

Zetor

Traktory řady FORTERRA vynikají svou robustností a sílou. V řadě FORTERRA najdete hned 3 varianty: Model FORTERRA CL disponuje čtyřválcovým motorem s výkonem v rozsahu od 96 do 136 koní a převodovkou 24/18. FORTERRA HSX je vybavena modernější převodovku 30/30 s hydraulickou reverzací. Nejvyšší model FORTERRA HD přináší vyšší výkon (až 147 koní), má robustnější tělo, odpruženou nápravu a multifunkční ovládací panel.

 

Díky kombinaci silného motoru a vyšší hmotnosti traktoru je dosahováno maximálního výkonu za každých podmínek.

Modely FORTERRA jsou odolné i při maximálním nasazení. Elegantně kombinují jednoduché, účelné a chytré provedení. Traktory ZETOR FORTERRA jsou konstruovány jako spolehlivé stroje s dlouhou životností.

 

Nízká spotřeba pohonných hmot a cenově dostupné náhradní díly dělají z traktorů řady FORTERRA jedny z nejúspornějších na trhu.

 

Úsporné motory ZETOR s 16ventilovou hlavou pochází z vlastního vývoje a výroby. Konstrukce motoru je přizpůsobena na míru konkrétnímu modelu, což je zárukou dlouhé životnosti, optimálního provozu a nízké spotřeby pohonných hmot. Motory splňují emisní normu Stage V a nezatěžují tak životní prostředí nadbytečnými škodlivinami.

  • Excelentní převýšení krouticího momentu snižuje četnost řazení
  • Vysoká kvalita motoru garantuje dlouhou životnost
  • Mechanické vstřikovací čerpadlo s elektronickou regulací znamená nízkou spotřebu paliva
  • Velmi dobrá akcelerace a snadné startování motoru i při nízkých teplotách
  • Motory ZETOR využívají svůj výkon naplno – žádné umělé navyšování výkonu tzv. PowerBoost – tedy výkon, který je k dispozici jen za určitých podmínek

 

 

Pro modelovou řadu FORTERRA si ZETOR vyvíjí a vyrábí své převodovky sám.

Větší počet využitelných převodových stupňů udržuje motor v optimálních otáčkách při práci na poli i při transportu. Tím drží spotřebu paliva na nízkých hodnotách. V nejpoužívanějším pracovním rozsahu 4–12 km/h se můžete spolehnout až 13 převodových stupňů. Ke komfortnějšímu řazení a jednodušší obsluze traktorů FORTERRA přispívá i funkce automatického násobiče krouticího momentu, která zabezpečuje automatické řazení stupňů násobiče v závislosti na otáčkách motoru.

FORTERRA HSX a FORTERRA HD je od roku 2018 vybavena inovovanou ECO40 převodovkou. Nová převodkovka umožňuje dosažení max-imální rychlosti (40 km/h) při nižších otáčkách (1800 ot./min).Tato optimalizace vede k úspoře paliva až o 18 % a snižuje hluk a opotřebení motoru.

 

 

 


Fotogalerie

Kontaktní formulář

Chcete si stroj prohlédnout osobně?
Napište nám.